ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Kroky pred nákupom LED žiaroviek – čo je treba skontrolovať

 

Pred samotnou kúpou a montážou LED žiaroviek skontrolujte typ a model vášho vozidla (najlepšie podľa veľkého technického preukazu – VTP) a číslo schválenia svetlometov (kontrolou svetlometov). V zozname schválených vozidiel (Zoznam kompatibility), uvedených na www.led-legalne.sk si skontrolujte, či v ňom je vaše vozidlo s uvedenými svetlometmi uvedené.

Porovnajte typ a model vozidla, rok výroby a tiež číslo homologácie svetlometov v stĺpci "Schvaľovacie číslo svetlometov". Začína písmenom "E" a jednou alebo dvoma číslicami v krúžku a potom pokračuje poradím 4 alebo 5 číslic. Je uvedené buď na tele svetlometu, v motorovom priestore, alebo na okraji skla svetlometu. Toto číslo sa musí zhodovať s číslom v zozname!


Type_Label_LEDriving_Headlight_-_Audi_A1_8XFL_E9-11198

Type_Label_LEDriving_Headlight_-_VW_Touran__1T_FL_E1-2236


Pri type H7 skontrolujte, či je LED žiarovka schválená pre stretávacie alebo aj diaľkové svetlá podľa symbolu uvedeného vedľa čísla homologácie svetlometov. Pokiaľ sú schválené obe verzie, môžete inštalovať nové LED žiarovky ako pre stretávacie, tak pre diaľkové svetlá. Ak nie, potom halogénové žiarovky môžete legálne nahradiť LEDkami len pre uvedené schválené svetlá (buď stretávacie, alebo diaľkové).

V zozname schválených vozidiel (Zoznam kompatibility) si ďalej zistite, či na inštaláciu budete potrebovať dokúpiť adaptér (LEDriving ADAPTER) na uchytenie LED žiarovky, krytku (CAP) a/alebo eliminátor chybových hlásení (LEDriving SMART CANBUS / ERROR CANCELER). Pri type H4 nie je potrebné žiadne montážne príslušenstvo. Ak je montážne príslušenstvo vyžadované, musí byť opäť v súlade so zoznamom schválených vozidiel. Pre legálne použitie LED žiaroviek OSRAM na pozemných komunikáciách je povolená iba kombinácia LED žiaroviek OSRAM NIGHT BREAKER LED v spojení s oficiálnym príslušenstvom OSRAM – LEDriving ADAPTER, LEDriving CAP a LEDriving SMART CANBUS / ERROR CANCELER (ak je vyžadované)! V prípade použitia iných kombinácií ide o nelegálne použitie, môže hroziť trvalé poškodenie elektroinštalácie vášho vozidla alebo krátenie poistného plnenia!

Zvážte, či si inštaláciu prevediete svojpomocne alebo v ľubovoľnom odbornom autoservise. Pokiaľ si nové LED žiarovky OSRAM zakúpite a necháte namontovať v odbornom servise, získate automaticky predĺženú 5-ročnú záruku. Viac o záruke nájdete tu: https://www.osram.sk/am/