ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Kroky po nákupe a LED žiaroviek – na čo nezabudnúť

 

Po nákupe nových LED žiaroviek NIGHT BREAKER LED skontrolujte ich pravosť.

Naskenujte QR kód na nálepke OSRAM Trust na obale LED žiaroviek NIGHT BREAKER H4/H7 LED alebo zadajte 7miestny kód do aplikácie OSRAM Trust. Tým overíte, že nejde o falzifikát, ktorý sa bohužiaľ na našom trhu objavuje stále viac.


 

 

Zvážte, či si inštaláciu prevediete svojpomocne alebo v ľubovoľnom odbornom autoservise. Pokiaľ si nové LED žiarovky OSRAM zakúpite a necháte namontovať v odbornom servise, získate automaticky predĺženú 5-ročnú záruku. Viac o záruke nájdete tu: https://www.osram.sk/am/

Ak budete inštaláciu vykonávať svojpomocne, na svetlomet alebo v jeho blízkosti nalepte výrobný štítok výrobcu, na ktorom je uvedené číslo schválenia K1821 (pre H7) alebo K2023 (pre H4) a logo OSRAM. Samolepku s výrobným štítkom výrobcu nájdete vnútri krabičky komponentu NIGHT BREAKER LED.

OSRAM H4 LED Label

OSRAM H7 LED Label

Okolo prívodného kábla náhradného svetelného LED zdroja nalepte samolepku so značkou typového schválenia komponentu, na ktorom je uvedené číslo tohto schválenia - MD SR 27MD N-01863 (H4) alebo 27MD N-01864 (pre H7). Samolepka so značkou typového schválenia komponentu sa nachádza na krabičke komponentu NIGHT BREAKER H4/H7 LED.


 

 

Nutnou súčasťou legálnej inštalácie LED žiaroviek namiesto halogénok v hlavných svetlometoch je ich následné nastavenie. Bohužiaľ, pri výmene svetelných zdrojov svojpomocne je tento dôležitý krok často zanedbávaný a pri svietení potom môže dochádzať k oslňovaniu protiidúcich vodičov. Vzhľadom na to, že svetlo NIGHT BREAKER LED je veľmi jasné, intenzívne a výrazne chladne biele, je možnosť oslnenia ešte vyššia. Preto je obzvlášť pri LED žiarovkách nastavenie svetlometov veľmi dôležité. Správne nastaviť svetlomety si môžete nechať v nasledujúcich servisoch.